Uitslag:

1. Heren Hallensleben en Landaal 79 punten
2. Dames Jonkman en Landaal 72
3. Heer en mevrouw Van der Kuil 68
4. Dames Deen en Fray 62
Dames Hornstra en Swaan 62
6. Heer en mevrouw La Lau 61
7. Heer en mevrouw Van Hall 56
8. Heer en mevrouw De Maar 55
9. Dames Zeelenberg en Bakker 48
10. Dames Ausems en Van Doorn 37

Onze Bridge Lady, Luuk Landaal, had alles weer heel goed voorbereid. Vijf tafels stonden klaar om twintig enthousiaste bridgers deze middag vijftien spellen te laten spelen.

Mij werd de eer gegund om met de legendarische Arie Landaal een zuid-noord koppel te vormen. Gewoonte is om te laten weten welke betekenis biedingen kunnen hebben in het biedverloop. Wij kozen voor een geheel andere tactiek.

Wij speelden volgens de doctrine van de “flexible response”, bekend uit de koude oorlog, waarbij wij de tegenstander laten aanvallen, deze elegant opvangen en doorleiden naar de valkuil waarin genadeloos wordt afgerekend.

Deze tactiek bleek te werken, want gedurende de middag zagen wij al tegenstanders angstig kijken, zo niet sidderen, als bleek dat zij het tegen ons moesten opnemen. Ook het uiteindelijk resultaat is er naar, want door het meesterlijk bieden van Arie en niet te vergeten subliem uitspelen bereikten wij de eerste plaats in deze drive.

Met stijgende bewondering voor Arie, met zijn 93 jaar, heb ik een zeer gezellige, eigenlijk amusante, middag beleefd.

De anderen vonden het ook een geslaagde drive, waarbij het diner na afloop zeker ook een rol heeft gespeeld. Dank aan Luuk voor de organisatie.

Van haar heb ik begrepen dat er in 2012 zeker nog twee vervolgen komen (januari en februari). Nu even her en der rondvragen of meer Hoopleden dit genoegen ook willen beleven.

Pim Hallensleben